Ayurvédské masáže

Ayurvédské masáže

 

V dnešní době vedeme v mnoha ohledech velice pohodlný život. Jen naprostý zlomek pracujících obyvatel si ve svém hektickém, časově náročném způsobu života, najde čas k tomu, aby zaměstnal svaly, které většina z nás v běžném životě nemá možnost (nebo dostatek času) zapojit. Neustálé starosti, stres a nedostatek odpočinku zvyšují výskyt toxinů v těle. Nejpřirozenějším a zároveň nejjednodušším způsobem, jak se tohoto vyvarovat, je právě masáž.

Ájurvédské masáže jsou na Srí Lance součástí téměř každodenního života. Výrazně přispívají k celkovému uvolnění těla i mysli, zlepšují funkčnost pohybového aparátu, lymfatického systému, napomáhají odplavování škodlivých látek z těla, zvyšují obranyschopnost, odstraňují psychickou únavu a stres a v neposlední řadě zpomalují stárnutí.

Masáže se provádí za použití čistě přírodních olejů, vyrobených z bylin, kůry stromů, semínek a ovoce různého druhu. Druh oleje stejně tak jako masáže samotné je závislý na zdravotním stavu pacienta, proto je zcela individuální. Jako doplňující přípravky mohou být použity bylinné masti a extrakty.


P a n ch a k a r m a

Unikátní přírodní celostí program, složený z pěti základních ájurvédských postupů a omlazovacích prostředků: Vamana, Nasya, Viretan, Raktamokshana a Basti. Každý z těchto postupů řeší nerovnováhu konkrétní dóši, tedy působí při léčbě konkrétních zdravotních obtíží. Čistí tělo do hloubky od toxinů, tím dochází ke zlepšení životních funkcí, posílení imunitního systému, zvýšení vitality, dodání vnitřního klidu a sebevědomí. Složení těchto postupů se sestavuje zcela individuálně podle zdravotního stavu konkrétního klienta či pacienta.

Není na místě věřit, že hned po první masáži či terapii dojde k odstranění potíží. Teprve pravidelným absolvováním ájurvédských terapií dochází k postupné regeneraci organismu, duševnímu i fyzickému uvolnění a tím navození duševní rovnováhy.


Nabídka základních procedur:


A b h y a n g a

Základní, hluboce relaxační a ozdravující  ájurvédská masáž celého těla, prováděná za použití teplého léčivého oleje.  Druh masážního oleje, stejně tak jako délka masáže, je vždy volen individuálně, podle zdravotního stavu a potřeb masírovaného.   Pravidelným prováděním masáže dochází k uvolnění toxinů z těla, zlepšení funkce oběhového systému, uvolnění ztuhlosti svalů a kloubů. Masáž posiluje nervový a imunitní systém, pomáhá odstranit poruchy spánku, napětí, úzkosti. Použité léčivé oleje výrazně zjemňují pokožku, dodávají jí elasticitu a hebký vzhled a pomáhají předcházet mnoha kožním onemocněním. Abhyanga se terapeuticky využívá při léčbě artritidy, kolísavého krevního tlaku, astmatu, dětské obrny, degenerativních onemocněních pohybového aparátu. Mimoto je však také dobře zvoleným způsobem relaxace. Po masáži je důležité nechat olej vstřebat do pokožky, aby došlo k maximálnímu účinku terapie a olej mohl projevit svoje léčivé účinky.

                                                                                                              

 S h i r o d h a r a

"Masáž tzv. "třetího oka" - úžasná a velmi účinná terapie pro léčbu mnoha nemocí spojených s hlavou, krkem, očima, ušima a nervovým systémem. Pramínek teplého léčivého oleje pomalu stéká z nádoby, zavěšené nad hlavou masírovaného na  čelo, v místě tzv. "třetího oka" - nad kořenem nosu, dále přes temeno hlavy až po šíji, přičemž dochází k blahodárnému uvolnění mysli a celkové relaxaci. Následuje masáž zad a šíje. Tato terapie je velice účinná při léčbě poruch spánku, bolestech hlavy, při únavě způsobené mentálním vypětím nebo poruchách nervového systému. Je velice oblíbená pro svoje vysoce relaxační a uvolňující účinky.

                                                                                                                                        

 

 M u k a b h y a n g a

Hluboce relaxační a zklidňující masáž hlavy, která dopřeje Vaší mysli dokonalý odpočinek. Účinná při bolestech hlavy, uvolňuje psychickou únavu a stres.

                                                                                                                                             

                                                                                                        

 

P i n d a s v e d a n

Masáž prováděná pomocí bylinných nebo rýžových měšců. Výrazně uvolňuje a prohřívá organismus, posiluje imunitu, zjemňuje pokožku. Provádí se za pomoci plátěných měšců, naplněných teplou směsí speciálních bylin a rýže, které se přikládají na problematická či bolestivá místa. Provádí se v kombinaci s celotělovou olejovou masáží. Dochází k uvolnění napětí svalstva, prokrvení a následnému prohřátí organismu. Účinky bylinných extraktů zmírňují bolest, působí relaxačně, v neposlední řadě masáž výrazně zjemňuje pokožku. Léčivé vlastnosti olejů, používaných pro tuto proceduru hluboce čistí krev, dodávají a udržují pevnost svalové a pojivové tkáně.
 

                                                                                                                                            

                                                                                           

S h i r o b a s t i

Procedura, při níž se využívá působení léčivého oleje na hlavu. Olej je na hlavě udržován pomocí pásu, tzv. čepice, vyrobené z kůže. Olej se nechá v čepici určitou dobu působit (doba je závislá na zdravotním stavu pacienta), poté se z čepice vylije a následuje masáž krku, ramen a zad. Tato terapie je vysoce účinná při léčbě poruch zraku, sluchu, nervových onemocnění, bolestech hlavy, nespavosti či ochrnutí obličeje. Mimojiné olej působí také jako výživa vlasové pokožky a vlasových kořínků, dodává vlasům pevnost a lesk.

                                                                                                                                            

 

U p a n a h a s v e d a n

Uvolňující masáž zad, určená pro relaxaci, ale především velice účinná při přetrvávajích bolestech zad, způsobených např. sedavým zaměstnáním.

                                                                                                                                             

 N a s y a

Nasya je jednou z léčebných metod Panchakarma, při níž se využívá síly léčivých bylinných olejů, odvarů a prášků, aplikovaných nosními dírkami. Nasya léčí mnoho závažných onemocnění jako je ztráta vědomí, chronické bolesti hlavy, nespavost, či ochrnutí obličeje. Nejčastěji se však využívá jak při prevenci onemocnění horních cest dýchacích, tak při jeho léčbě. Provádíme v kombinaci s masáží obličeje.

                                                                                                                                           


P a d a b h y a n g a

Stimulující masáž akupresurních bodů chodidel. Cíleným stlačováním těchto bodů dochází k udržení  či obnově správných funkcí vnitřích orgánů. Dokonale relaxační terapie pro unavená a  namáhaná chodidla.

                                                                                                                                               

                                                                                                                     

 

B a b y   m as á ž

Masáž dětí od novorozeneckého věku má na Srí Lance dlouholetou tradici. Provádí se u dětí starších 3 měsíců za použití oleje zvoleného dle snášenlivosti pokožky. Masáž je důležité aplikovat po dobu alespoň 3 měsíců v časovém rozmezí, doporučeném odborným masérem. Je zaměřena především na oblast zad, pasu, krku, rukou a chodidel. Nejdůležitějším aspektem masáže dítěte je masáž páteře, jelikož tuto část těla je nutné posílit, aby mohla být dobrou oporou celého těla. Masáž je prospěšná také pokožce hlavy, jelikož odstraňuje její suchost a posiluje vlasové kořínky. Pravidelná masáž vede k zajištění správného vývoje dítěte, klidnému spánku a k jeho celkové spokojenosti. Masáže dětí doporučujeme již od 3 měsíců věku.

                                                                                                                                            

 

 

M a s á ž  v  t ě h o t e n s t v í

Uvolňující a relaxační terapii pro nastávající maminky doporučujeme od 5. měsíce těhotenství. Pomáhá především při bolestech namáhaných zad, zmírňuje otoky nohou, použitý olej napomáhá proti výskytu strií. Speciálně přizpůsobené, jemné masážní techniky, jsou prospěšné pro optimální vývoj a polohu plodu, mamince navozují dokonalou relaxaci a i pro miminko jsou jistě příjemné.

                                                                                                                                                

 

 

 

Máte dotazy? Napište nám


     Vaše zpráva byla odeslána, děkujeme.
     Při odesílání došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.

     Přihlaste se k odběru newsletteru

     Budete mít přehled o všech novinkách
       E-mail byl uložen, děkujeme.
       Při odesílání došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.